FAQ

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi SpikeCraft.pl

 

I Materiał i proces produkcji

1) Jak tworzone są nasze produkty?

Do produkcji wykorzystujemy plotery sterowane komputerowo o źródle laserowym. Są one w stanie z wysoką skutecznością ciąć drewno, sklejki, plastik itp.

2. Z jakich materiałów są wykonane nasze produkty?

Do naszych produktów wykorzystujemy głównie materiał HDF o grubości 3mm w formie surowej i lakierowanej. Niektóre nasze produkty wykorzystują również sklejkę.

3. Co to jest HDF?

HDF to płyta składająca się z włókien drzewnych charakteryzującą się duża twardością i podwyższoną gęstością. Takie płyty są wykorzystywane m.in. w produkcji paneli podłogowych. W przeciwieństwie do sklejki, są one jednolite, nie posiadają sęków i różnic w grubości. Stąd nasze produkty zawsze trzymają wymiar i jakość materiału. Dodatkowo materiał HDF jest odporny na lekkie środki czystości (np płyn do szyb, czy mydło). Materiał nie ma w zwyczaju odkształcać się w wilgotnych pomieszczeniach, lecz jeżeli użyjemy duże ilości wody na powierzchni, materiał może puchnąć.

4. Dlaczego nasze produkty mają zapach palonego drewna?

Proces wycinania laserowego to nic innego jak precyzyjne palenie materiału. Nasze produkty są wykonywane na zamówienie, nie mamy w zwyczaju trzymać stanów magazynowych. Każdy zakup jest przygotowywany na bieżąco. Dlatego materiał nie ma czasu na "wywietrzenie się". Jeżeli przeszkadza Ci ten zapach, przed montażem pozostaw produkt na około 3 dni w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Po tym czasie spokojnie można przystąpić do montażu. 

5. Czy zapach materiału ma wpływ na elementy gry?

Nie, po licznych testach zapach przestaje być odczuwalny po około 3 dniach i nie ma wpływu na elementy gry. 

6. Dostarczone pokrywki nie są przeźroczyste, dlaczego?

Pokrywki wykonane z pleksiglasu posiadają folie ochronne. Są one fabrycznie nakładane z obu stron na materiał aby zabezpieczyć je w transporcie przed zarysowaniem. Możesz je usunąć delikatnie podważając narożnik pokrywek.

7. Wariant sklejenia insertu

Gdy wybierzesz opcję sklejenia insertu, dostarczymy produkt już złożony, przez co nie wymaga on montażu i jest gotowy do użytku bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Usługa ta jest dodatkowo płatna i może wydłużyć proces realizacji zamówienia. Jeżeli zależy Ci na odpowiednim terminie realizacji, prosimy o kontakt przed zakupem w celu doprecyzowania terminu dostawy.

 

II Montaż

1. Co jest potrzebne do montażu insertu do gry? 

Przed rozpoczęciem montażu, zalecamy zaopatrzyć się w bezbarwny klej do drewna(np wikol) i pędzelek. W przypadku nadmiaru kleju chusteczka może okazać się przydatna. Możesz posiłkować się również taśmą malarską aby utrzymać elementy na czas klejenia. Nie używaj zwykłej taśmy klejącej! Może rozwarstwić materiał.

Pamiętaj aby zabezpieczyć stół przed montażem! Klej może pozostawić ślady.

2. Dlaczego krawędzie są ciemniejsze?

Do produkcji naszych produktów wykorzystujemy plotery laserowe. Proces polega na precyzyjny wypalaniu materiału. A jak mówimy o paleniu to efektem ubocznym są przypalone krawędzie i specyficzny zapach. Sklejka jak i HDF posiadają w sobie również mieszaninę drewna i kleju (stąd nazwa "sklejka"). Podczas cięcia klej się rozpuszcza i gromadzi na krawędziach. Każdy element jest przez nas wstępnie oczyszczany aby upewnić się, że nie pobrudzi elementów gry. Lecz jeżeli chcesz możesz dodatkowo przetrzeć krawędzie wilgotną szmatką.

Pamiętaj aby przesadzić z namaczaniem! Materiał może puchnąć!

3. Na czarnym materiale zostają ślady po kleju, jak je usunąć?

Klej do drewna najczęściej jest wodorozpuszczalny. Wilgotna szmatka powinna bez problemu usunąć wszelkie pozostałości kleju. Pamiętaj aby nie przesadzić z namaczaniem! Klej może puścić w miejscach, w których tego byśmy nie chcieli.

4. Czarny materiał HDF pozostawia brudne ślady.

Podczas procesu cięcia materiału pozostaje pył na powierzchni. Każdy element jest przez nas wstępnie oczyszczany, lecz aby uniknąć brudzenia zalecamy dodatkowo przetrzeć czarny materiał przed i po montażu.

5. Po wyciągnięciu elementów pozostają małe włoski.

Czasami może się zdarzyć, że dany element nie zostanie dokładnie wycięty. Jeżeli na krawędzi odstają małe włoski, możesz je oczyścić nożykiem do tapet.

6. Elementy wchodzą bardzo ciasno lub w ogóle nie pasują.

Wszystkie elementy powinny łączyć się bez większych problemów. W niektórych miejscach możesz napotkać lekki opór, lecz nie powinien on przysparzać większych problemów. Jeżeli dany element ciężko wchodzi i boisz się uszkodzić, możesz naciąć lub zeszlifować krawędź. Jeżeli wada jest większa i wcześniejsze zabiegi nie pomogą, koniecznie nam to zgłoś! Niezwłocznie przyjrzymy się problemowi!

 

III Wady i uszkodzenia

1. Elementy dotarły do mnie uszkodzone, lub źle wycięte, co można z tym zrobić?

Jest nam bardzo przykro z tego powodu, pomimo naszych starań i kontroli materiałów przed pakowaniem, może zdarzyć się, że pewne elementy będą niedocięte lub ulegną uszkodzeniu w transporcie. Koniecznie zrób zdjęcie elementów, które są uszkodzone oraz podaj numer zamówienia na kontakt@spikecraft.pl. Dostarczymy niezbędne części!

2. Podczas montażu niektóre elementy uległy uszkodzeniu, czy to znaczy, że muszę je sam naprawić?

Każdemu zdarza się coś uszkodzić. Doskonale to rozumiemy, więc napisz na kontakt@spikecraft.pl, a my dostarczymy uszkodzone elementy! Nie zapomnij podać numer zamówienia!

IV Usługi posprzedażowe

1. Użytkuje wasz produkt już długi czas, lecz wydarzył się mały wypadek i pewne elementy zostały uszkodzone.

Tak samo jak w powyższych punktach, napisz na kontakt@spikecraft.pl, a my dostarczymy części zamienne!

2. Znalazłem błąd w instrukcji, gdzie mogę to zgłosić?

Pomimo starań i dokładności, każdemu zdarza się popełniać błędy. Koniecznie napisz nam o tym na kontakt@spikecraft.pl! Za wszelkie zauważone usterki będziemy niezwykle wdzięczni.

3. Mam pewnie sugestie odnośnie produktów

Jesteśmy otwarci na wszelkie opinie i pomysły. Masz pomysł jak usprawnić produkt? Zauważyłeś/aś błąd? Napisz nam o tym na kontakt@spikecraft.pl! Ciągły rozwój jest dla nas niezwykle ważny, z pewnością postaramy się zrewanżować!

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?
Napisz, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania!

 

Życzymy udanych rozgrywek!
Zespół Spikecraft.pl
kontakt@spikecraft.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl